'

Nasz repertuar

Lista wydarzeń

Sprawdź ofertę wydarzeń, wybierz tytuł lub przejdź do strony z kalendarzem

"Klasycznie i z humorem...nie tylko z tenorem"
"Klasycznie i z humorem... nie tylko z tenorem" to propozycja, skierowana do miłośników dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu. W koncercie wystąpią niezwykle utalentowani artyści, obdarzeni wspaniałymi głosami i nieprzeciętnymi zdolnościami aktorskimi.
W programie koncertu nie zabraknie najpiękniejszych dzieł operowych, operetkowych, pieśni neapolitańskich i musicalowych oraz światowych hitów współczesnej muzyki popularnej. Występ słowem opatrzy Emilia Grażyńska - Stefanowicz, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku,która barwnie opowie o wykonywanych utworach oraz zadba o oprawę muzyczną koncertu.
Wykonawcy:
Maria Malinowska - sopran
Nazarii Kachala - tenor
Zbigniew Kulwicki - baryton
Emilia Grażyńska-Stefanowicz - konferansjer, fortepian

"Od Broadway'u do Grudziądza..." - KONCERT NOWOROCZNY 2024
„Od Broadway’u do Grudziądza…”
Piosenki tekstem podszyte

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Kuby Jurzyka, Damiana Aleksandra, Ksenii Shaushyshvili oraz Marty Bykowskiej. Solistom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Musicalowa pod kierownictwem Darka Tarczewskiego, a oprawę słowną zapewni Mateusz Szymkowiak.
„Upiór w Operze”, „Cabaret”, „Koty”, „Miss Saigon”, „Jesus Christ Superstar”, „Evita”… Wszystkie te hity łączy dobry temat, jaskrawe postacie, niezapomniane melodie oraz wspaniałe teksty.
Nasi artyści zabiorą Państwa w piękną podróż przez największe przeboje muzyki musicalowej.
Magia teatru zawarta jest w znakomitej muzyce i tekstach. Odnajdą w nich Państwo zabawę, melancholię, radość, wzruszenie… jednym słowem barwną paletę doskonałej rozrywki w dobrym towarzystwie.
Damian Aleksander to jeden z najznakomitszych śpiewaków musicalowych. Jego kreacje Upiora, Jekylla i Hyde’a, Chrisa z „Miss Saigon” i wielu innych ról czarują publiczność najlepszych, teatrów muzycznych w Polsce. Jego piękna barwa i głębokie zrozumienie postaci, w które się wciela zabierze Państwa w krainę wyobraźni.
Kuba Jurzyk to wokalista i aktor dubbingowy. Finalista programu xFactor. Wielokrotnie użyczył swojego głosu w produkcjach, m. in.: Disneya, Netflixa i Amazona.
Ksenia Shaushyswili oraz Marta Bykowska to z kolei przedstawicielki młodego pokolenia śpiewaczek, które przebojem zdobywają współczesne sceny musicalowe. Dwa żywioły, które nie tylko doskonale śpiewają lecz również prezentują wysoki poziom gry aktorskiej oraz pełną świadomość ruchu scenicznego. Artystki zadbają o to, aby temperatura koncertu pozostała na poziomie wrzenia.
O stronę instrumentalną zadba śmietanka polskich scen muzycznych, w postaci Polskiej Orkiestry Musicalowej. To jedyny taki skład, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki musicalowej. Aranżacjami skrojonymi wyłącznie dla tego zespołu zajmuje się znany ze współpracy z licznymi Gwiazdami z kraju i zagranicy pianista, kompozytor i producent: Darek Tarczewski.
Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń!

Wystąpią:
- Kuba Jurzyk,
- Damian Aleksander,
- Ksenia Shaushyshvil
- Marta Bykowska
- Polska Orkiestra Musicalowa pod kierownictwem Darka Tarczewskiego
- Mateusz Szymkowiak – prowadzenie koncertu

Dziadek do Orzechów
DZIADEK DO ORZECHÓW to osadzona w bożonarodzeniowych realiach podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Ten klasyczny balet z muzyką arcymistrza gatunku Piotra Czajkowskiego należy do ścisłego kanonu, ciesząc się niesłabnącą popularnością pomimo upływającego czasu. Warto zadać sobie pytanie, dla czego tak się dzieje? Zapewne każdy ma swoją, ze wszech miar uprawnioną odpowiedź: piękna muzyka, atmosfera świąt Bożego Narodzenia, choreograficzna maestria, czy wreszcie bogate kostiumy i scenografia. To wszystko znajdą Państwo i w realizacji Królewskiego Baletu Klasycznego, ale jest coś jeszcze, na co zwracamy baczną uwagę.
DZIADEK DO ORZECHÓW to doskonała płaszczyzna międzypokoleniowych spotkań. Tutaj każde dziecko jest traktowane ze zrozumieniem i atencją godną dorosłych, a dorośli, niezależnie od wieku mają nadzwyczajną okazję by na nowo odkryć, odszukać w sobie dziecko. I tak, w świecie, który być może jak nigdy dotąd podzielił i odseparował od siebie generację nasz spektakl jawi się jako platforma integrująca nierzadko obce sobie, choć spokrewnione jednostki oraz dusze.

FABUŁA DZIADEK DO ORZECHÓW składa się z dwóch aktów. Główna bohaterka to Klara, która w wigilię Bożego Narodzenia obok wielu innych prezentów znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Zabawka bardzo przypada jej do gustu, choć poza nią nikt nie dostrzega w niej niczego godnego uwagi.
Rodzina Klary jak co roku świętuje oczekiwanie na narodziny Bożej Dzieciny. Gdy zapada noc, dziewczynka zasypia w fotelu.
Wtedy zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Dziadek do orzechów ożywa i ratuje Klarę atakowaną przez mysie wojsko i jego Króla. Dowodząc ołowianymi żołnierzykami brata toczy zacięty bój, który niemal przypłaca życiem. Na szczęście Klara w porę przychodzi mu z pomocą za co zostaje nagrodzona przez Królową Śniegu.
W drugim akcie Dziadek do orzechów zamienia się w przystojnego księcia i zabiera Klarę do Krainy Słodyczy. Podczas wędrówki dziewczynka spotyka tajemnicze postacie, które tańczą ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, chiński oraz taniec orientu. Wreszcie wędrowcy docierają do stolicy, gdzie Klara zostaje powitana z honorami godnymi prawdziwej księżniczki i zaproszona na bal do pałacu. Tam wraz księciem tańczy walca otoczona wirującymi kwietnymi girlandami. Niestety z nastaniem północy wszystko rozwiewa się niczym mgła, a dziewczynka budzi się w fotelu tuląc w ramionach drewnianą zabawkę.

Kabaret Smile - "Nowy" program na 20-lecie
Kabaret Smile "NOWY".
Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. NOWY gość nie z tej ziemi! NOWY premierowy spektakl kabaretowy. NOWE skecze, których długo nie zobaczysz w telewizji! NOWE perypetie Bożeny i Merlina! NOWY wymiar spektaklu! Mistrzowie żartu sytuacyjnego zaskoczą Was innowacyjną technologią. Tego jeszcze polska scena nie widziała! Świętujmy razem z kabaretem SMILE 20 lat! Ponad dwie godziny doskonałej zabawy potwierdzają widzowie, którzy wzięli udział w prapremierowych spektaklach: Maciej: "PE - TAR - DA!!! Warto dać każdy pieniądz żeby na te dwie godzinki zapomnieć o smutkach i pięknie się pośmiać…" Lwica23: "Było super. Już dawno się tak nie ubawiliśmy. Żarty na inteligentnym poziomie. Szczerze to myślałam że mi już ten banan na twarzy zostanie na zawsze; -)" Julia: "Wspaniale się bawiliśmy! Piękny wydźwięk występu - zostawia człowieka z ciepłem na sercu oraz wiarą w dobro. Dziękujemy! Łzy śmiechu oraz wzruszenia mogą podczas jednego występu się pojawić to jest piękne."

KONCERT KARNAWAŁOWY 2024
Grupa MoCarta symfonicznie!
Najdowcipniejszy kwartet smyczkowy świata rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi!
Pełen humoru program oparty został nie tylko na największych przebojach muzyki klasycznej, ale i piosenkach które nawiązują do miłości do muzyki i żartów. Najróżniejsze gatunki i przeboje będą się przenikać tworząc spójną całość, a widzowie usłyszą wszystkie instrumenty w partiach brawurowo żartobliwych i zobaczą dobrze znanych sobie muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych. Na scenie pojawi się również znakomita solistka, Agnieszka Kowaluk – mezzosopran.
Ponieważ muzykę można podzielić jedynie na dobrą i złą, gospodarze koncertu wybrali dla słuchaczy utwory reprezentujące tylko pierwszy nurt, a cały koncert będzie fantastyczną zabawą nie tylko dla widzów, lecz także dla muzyków Orkiestry Symfoników Bydgoskich!
Wykonawcy:
Grupa MoCarta
Agnieszka Kowaluk – mezzosopran
Orkiestra Symfoników Bydgoskich
Marek Czekała – dyrygent
Emilia Czekała – gospodyni wieczoru

Koncert Świąteczny – Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka
Koncert Świąteczny – Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka
Jak nakazuje wieloletnia tradycja, w grudniowy, przedświąteczny czas zapraszamy na koncert w wykonaniu słuchaczy Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka. W programie zaplanowano tradycyjne polskie kolędy oraz piosenki świąteczne, które wprowadzą nas w atmosferę Bożego Narodzenia.
W czasie programu zaprezentują się słuchacze studia, którzy już niejednokrotnie czarowali publiczność indywidualnymi interpretacjami znanych utworów. Jednym słowem na Akcentowej scenie wystąpią laureaci ogólnopolskich przeglądów wokalnych i recytatorskich.
Wokalistom akompaniował będzie Zbigniew Poliszczuk, szef i pomysłodawca wieczoru.

KONCERT WIEDEŃSKI 3 - ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK
Pierwsza na Świecie Orkiestra Księżniczek – Koncert Wiedeński 3
Jedyny taki projekt na Świecie! Trzecia, najnowsza odsłona Koncertu Wiedeńskiego, bestseller na polskiej scenie muzycznej. Gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, zjawiskowe głosy, show świetlne oraz przepiękne projekcje multimedialne.
Doskonała zabawa, znakomity kontakt z Publicznością, różnorodny repertuar i mnóstwo humoru. Koncert Wiedeński 3 Orkiestry Księżniczek to także wspaniała uczta dla zmysłów, zapierające dech w piersiach olśniewające kostiumy, stworzone przez najlepszych projektantów, aby wzbogacić to niesamowite wydarzenie. Spektakl pełen kolorów!
Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wystąpią między innymi: Anna Ciereszko, Sylwia Frączek, Karolina Jędrzejczyk, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk, Tomasz Tracz, Andrzej Tulik, Piotr Łukaszczyk z towarzyszeniem jedynej takiej, najpiękniejszej orkiestry Świata - Orkiestry Księżniczek. Artyści wzruszają i bawią Publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco.
Koncert Wiedeński 3 Orkiestry Księżniczek to połączenie wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom Melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z "Księżniczki Czardasza", "Zemsty Nietoperza", "Barona Cygańskiego", "Wesołej Wdówki", "Krainy Uśmiechu" oraz takich dzieł literatury muzycznej jak: „Nessun dorma” Pucciniego, „Walc Łyżwiarzy” Emile Waldteufel’a, „I will follow him” z musicalu Zakonnica w Przebraniu czy nieśmiertelne „Time to say goodbye”. Nie przegap trzeciej, najnowszej części Koncertu Wiedeńskiego Orkiestry Księżniczek. Daj się porwać w rytm walca i spędź z nami ponad dwie godziny doskonałej zabawy. Pokochały nas już setki tysięcy widzów!

Spektakl "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"
"OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" reż. Zbigniew Kulwicki
Obsada:
Aleksandra Perz,
Oliwia Górska,
Beniamin Koralewski,
Zbigniew Kulwicki,
Szymon Rocławski,
Adam Szczerbaty,

Muzyka: Jędrzej Roch Rochecki
Scenografia i kostiumy: Beata Jasionek

Musi być dobro, żeby mógł zadziałać strach
Ebenezer Scrooge stał się, za sprawą Charlesa Dickensa, archetypiczną postacią skupiającą w sobie cały katalog ludzkich wad. Skąpstwo, egoizm, wyniosłość, nieczułość, zgryźliwość… Rzecz jasna nie lubimy tego okropnego jegomościa, ale skoro dickensonowski dziewiętnastowieczny moralitet zupełnie się nie starzeje, a filmowi i teatralni reżyserzy ciągle czerpią natchnienie z „Opowieści wigilijnej”, musi być coś więcej w tej historii, niż tylko naiwna wiara, że czyste zło może zmienić się w ckliwe dobro.
Może w Ebenezerze każdy jednak odnajduje jakąś cząstkę swoich ułomności? Może potrzebujemy przestróg, że to my panujemy nad splotem naszych życiowych wydarzeń i przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość to nic innego, jak tylko obraz konsekwencji naszych decyzji? Czy ostatecznie będzie to obraz złowieszczy, czy radosny?
Zapewne żadnego z nas nie odwiedzą duchy nocy wigilijnej, ale za to dawno temu Charles Dickens zostawił swoje powieści. Wśród nich również tę o starym, zrzędliwym skąpcu. Każdy mądry człowiek może w tej powieści dopatrzyć się swoich zjaw przybywających z przestrogami. Bo do samego końca można wszystko przegrać i wszystko wygrać. Zbigniew Kulwicki, reżyserujący „Opowieść wigilijną” na scenie grudziądzkiego teatru, uważnie wpatruje się w psychologiczny portret Scrooge`a i chce w nim dostrzec jakieś dobro jeszcze przed „nawróceniem ze strachu”. Bo może strach nie byłby wystarczająco silny, gdyby w złej duszy jednak nie mieszkało dobro?
Serdecznie zapraszamy na spektakl Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu!

SZLAGIER BEST FESTIWAL
"Zapraszamy serdecznie na serię koncertów z plejadą śląskich wykonawców pod hasłem Szlagier Best Festiwal. Już 14.01.2024 spotykamy się w Grudziądzu z doskonale znanymi wykonawcami znanymi z Radia i Telewizji (między innymi TVS). Na jednej scenie zaśpiewają dla Państwa: Duet Karo, Golden Mix, Ryszard Sawicki oraz Dawid Janiak. Zapraszamy serdecznie!"

The Echoes Project – Polish tribute to Pink Floyd
25 stycznia 2024r. o godzinie 19:00 w sali teatralnej grudziądzkiego Centrum Kultury Teatr odbędzie się prawdziwa uczta dla fanów muzyki Pink Floyd. The Echoes Project - bydgoski Pink Floyd tribute band wystąpi z nowym materiałem prezentującym albumy Pink Floyd: Dark Side Of The Moon, który świętuje swoje 50-lecie wydania oraz Wish You Were here, którego w połączeniu z Dark Side Of The Moon po prostu nie może zabraknąć.
Echoes Project to zespół grający muzykę legendarnej grupy Pink Floyd. Jego celem i ambicją jest wierne odtworzenie muzyki, brzmień oraz klimatu znanego z twórczości Pink Floyd. Popularność muzyki Pink Floyd jest tak wielka, że utwory tego zespołu wykonywane są niezwykle często. Przez wielu wykonawców traktowane są jednak tylko jako standardy, które stanowią punkt wyjścia dla własnych poszukiwań twórczych, nie zawsze zresztą udanych. Podejście The Echoes Project do muzyki Pink Floyd jest odmienne. Celem tego zespołu jest zagranie muzyki Pink Floyd w możliwie taki sposób, w jaki sam zespół Pink Floyd grał swoje utwory na koncertach w czasie, gdy utwory te powstawały. To wersje niekiedy ze względów technicznych inne niż wersje płytowe, lecz w swoim klimacie niepowtarzalne i łatwo rozpoznawalne dla każdego wiernego fana Pink Floyd.

Trubadurzy "Znamy się tylko z widzenia"
1964 rok. Łódź – Polski Manchester. Świeżo upieczony maturzysta Sławek Kowalewski realizuje swój sen. Namawia kolegę z podwórka Krzyśka Krawczyka do pomocy w stworzeniu repertuaru dla zespołu, któremu nadaje nazwę TRUBADURZY.
Wkrótce wraz z Marianem Lichtmanem i Jurkiem Krzemińskim debiutują na festiwalu w Opolu zdobywając I nagrodę. Kiedy do współpracy zaprasza Ryśka Poznakowskiego, zespół jest już w pełni profesjonalną grupą big-beatową, gotową na podbój świata i okolicy pod hasłem ”Znamy się tylko z widzenia".
Po odejściu Krzyśka, zespół ma Sheakspirowski dylemat: ”grać albo nie grać – oto jest pytanie". Publiczność krzyczy ”grać!", w zespole więc ląduje Piotr Kuźniak, mający za sobą sukcesy w zespole ”Waganci". Dalej obowiązuje zawołanie z piosenki Sławka” Podzielmy między siebie całe niebo – całą ziemię".
Kto by się spodziewał, że nas, ”dzieci kwiaty”, zauroczonych rock’n’roll’em słuchać i oklaskiwać będą kolejne pokolenia naszych pierwszych fanów.
Nagraliśmy kilkanaście płyt, w tym ”złote" i ”platynowe". Zagraliśmy kilka tysięcy koncertów w kraju i na świecie. Od Władywostoku do Seattle. Od Sztokholmu po Sydney.
Przeżyliśmy disco polo i pampersów. Kolejne żony i zakręconych krytyków, bo rock’n’roll konserwuje.Dojrzeliśmy jak wino. Po koncercie podszedł do nas fan z synem i wnukiem. Gratulując formy i brzmienia powiedział: ”dzięki waszej muzyce – muzyce mojego pokolenia, odzyskałem autorytet w rodzinie".
Dla Niego i Was wszystkich będziemy grać i śpiewać następne czterdzieści lat!
Dziś gramy i śpiewamy tak samo ostro, a jednocześnie lirycznie, nasze nieśmiertelne hity czyli ”jazdę obowiązkową", obok naszych najnowszych przebojów – ”jazdy dowolnej".

WIECZÓR PANIEŃSKI PLUS
„WIECZÓR PANIEŃSKI PLUS”
Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn.
"Wieczór panieński zdarza się raz... na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady"
- Marcin Szczygielski - 

Obsada:
Katarzyna Skrzynecka
Wiktoria Gąsiewska / Monika Mazur
Anna Iberszer
Tomasz Bednarek
Marek Kaliszuk / Paweł Góral

Autor - Marcin Szczygielski
Reżyseria - Maria Seweryn
Kostiumy - Krzysztof Łoszewski
Muzyka - Zdzisław Kalinowski

Organizatorem spektaklu jest:
Agencja Artystyczna Muza
tel. 531 531 001
e-mail: bilety@agencjamuza.pl
www.agencjamuza.pl

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU-SANDREMO NA BIS
Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!). Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo... No ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Colosseum, pośród zaułków Neapolu? I my też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzymy tam razem atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando", „Felicità", „Miserere", „Parole, parole", z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore" (ten utwór też zabrzmi podczas naszego koncertu). A zatem – startujemy do Italii!
Repertuar:
1.„Parole, parole" (Giovanni Ferio - Giancarlo del Re) z repertuaru Dalidy
2.„Tu vuò fà l'americano" (Renato Carosone – Nicola Salerno) z repertuaru Renata Carosone
3.„Il mondo" (Jimmy Fontana, Lilli Greco, Carlo Pes – Gianni Meccia) z repertuaru Jimmy'ego Fontany
4.„Quando, quando, quando" (Tony Renis – Alberto Testa) z repertuaru Tony'ego Renisa i Michaela Bublé
5.„Libertà" (Springbock, L.B.Horn – Willy Molco, Romina Power, Vito Pallavicini) z repertuaru duetu Al Bano & Romina Power
6.„24000 baci" (Adriano Celentano, Ezio Leoni - Lucio Fulci, Piero Vivarelli) z repertuaru Adriana Celentano
7.„Vivere con te" (Charles Aznavour – Charles Aznavour, Giulio Rapetti) z repertuaru Charlesa Aznavoura
8.„Ti Amo" (Umberto Tozzi, Giancarlo Bigazzi) z repertuaru Umberta Tozziego
9.„Felicità" (Dario Farina, Gino De Stefani – Cristiano Minellono) z repertuaru duetu Al Bano i Romina Power
10.„Grande amore" (Ciro Esposito – Francesco Boccia) z repertuaru „Il Volo"
11.„Mamma Maria" (Dario Farina – Cristiano Minellono) z repertuaru „Ricchi e Poveri"
12.„Volare" (Domenico Modugno – Franco Migliacci) z repertuaru Domenica Modugno
13.„Che sarà" (Jimmy Fontana, Carlo Pes, Italo Greco – Franco Migliacci) z repertuaru José Feliciano i „Ricchi e Poveri"
14.„Gloria" (Umberto Tizzi, Giancarlo) z repertuaru Umberta Tozziego
15.„Senza una donna" (Zucchero) z repertuaru Zucchero
16.„Guarda che luna" (Walter Malgoni) z repertuaru Freda Buscaglione

1.„Perfect Symphony" (Matthew Sheeran, Anna Rusconi – Matthew Sheeran, Anna Rusconi, Marco Guazzone) z repertuaru Eda Sheerana i Andrei Bocellego
2.„Susanna" (Ferdi Lancee – Sergio Caputo, Michele del Prete) z repertuaru Adriana Celentano
3.„Miserere" (Zucchero) z repertuaru Zucchero i Luciana Pavarottiego
4.„Amore no" (Toto Cotugno – Miki Del Prete, Cristiano Minellono) z repertuaru Tota Cotugno
5.„Abballati" (trad.) z repertuaru Roberta Alagni
6.„Cosa sei" (Dario Farina – Cristiano Minellono) z repertuaru „Ricchi e Poveri"
7.„Provincia" (Salvatore Fabrizio – Luigi Albertelli) z repertuaru Drupiego
8.„Dimmi che mi ami" (Dario Farina – Cristiano Minellono) z „Ricchi e Poveri"
9.„Musica vita mia" (Angelo Sotgiu – D. Di Martino) z repertuaru „Ricchi e Poveri"
10.„Soli" (Toto Cutugno – Cristiano Minellono) z repertuaru Tota Cutugno
11.„Vivo per lei" (Valerio Zelli, Mauro Mengali, Luigi Panceri) z repertuaru Andrei Bocellego
12.„Non è un addio" (Enzo Ghinazzi, John O'Flynn, Jim Varese) z repertuaru Pupo
13.„La Danza" (Gioacchino Rossini – Carlo Pepoli)
14.„Parla più piano" (Nino Rota – Gianni Boncompagni)
15.„Musica che resta" (Gianna Nannini, Emilio Munda, Piero Romitelli, Pasquale Mammaro) z repertuaru „Il Volo"

„Ból i blask” - Dyskusyjny Klub Filmowy
Dyskusyjny Klub Filmowy - Wieczór wg Jerzego Rębisza
Ból i blask” reż. Pedro Almodovar (Hiszpania 2019)

„Ból i blask” to arcydzieło.
(Gazeta Wyborcza),
Najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat.
(The Hollywood Reporter),
Najpiękniejsza celebracja miłości.
(The Playlist).

Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na ten film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi. „Ból i blask” to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz – przede wszystkim – z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.
Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?
„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

„Paterson” - Dyskusyjny Klub Filmowy
Dyskusyjny Klub Filmowy
„Paterson” komediodramat (Niemy/Francja/USA 2016)
reż. Jim Jarmusch
"Jeden z tych filmów, które wychodzą za tobą z kina."
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza
"Wyjątkowa oda do zwykłego życia, domowej harmonii i poezji, czyli tego, co sprawia, że warto żyć."
The Hollywood Reporter
„Paterson” to film entuzjastycznie przyjęty podczas festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.
Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.
Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur
Czas trwania: 118 min.

Reżyser o filmie:
„Paterson” to spokojna historia. Jej główni bohaterowie nie mają żadnym dramatycznych
konfliktów. Struktura filmu jest prosta – śledzimy życie bohaterów przez siedem dni.
„Paterson” jest w zamierzeniu celebracją poezji, kryjącej się w drobiazgach, zmianach,
codziennych relacjach z innymi. To odtrutka na mroczne, trudne kino pełne problemów
bądź akcji. To film, który powinien przepłynąć obok widza, jak obrazy obserwowane przez
szybę miejskiego autobusu, jak mechaniczna gondola poruszająca się przez małe,zapomniane miasto.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o wydarzeniach, zapisz się do NEWSLETTERA.
Wysyłamy tylko istotne informacje o nowościach, zmianach lub odwołanych wydarzenia.

Kupuj więcej za mniej – sprawdź ofertę KARNETÓW