'

Witaj na stronie kina

Sobota, 28 Października

Spektakl iluzjonistyczny „Black Heart”

Grudziądz 28.10.2023, g. 19:00
od 22.00 pln
David Olesh: spektakl iluzjonistyczny „Black Heart”
Najwyższej jakości pokaz iluzji, połączony z interaktywną rozrywką to gwarancja niezapomnianych magicznych wspomnień. Odkryj tajemniczy świat iluzji i doświadcz magii w jej najczystszej formie. Ucieczka z kaftanu bezpieczeństwa i przewidywanie przyszłości to tylko część repertuaru, która wywoła pytanie: czy to iluzja czy już prawdziwa magia? Dzięki swojemu dziesięcioletniemu doświadczeniu, David przeniesie publiczność na krawędź fotela, a jednocześnie zapewni pełne bezpieczeństwo.
Zalecany wiek uczestników: 12+

„Uczycie nas, jak suknie się podnosi” Teatr KTO z Krakowa

Grudziądz 28.10.2023, g. 19:00
od 75.00 pln
„Uczycie nas, jak suknie się podnosi” Teatr KTO z Krakowa

Podczas Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej 2023 pod hasłem „7 Grzechów Głównych” spektakl „Arcadia – Seans lamentacyjny bez słów” okazał się zwycięzcą plebiscytu publiczności.
Ponieważ grudziądzcy pasjonaci teatru docenili kunszt artystyczny Teatru KTO, już w październiku powróci on do Grudziądza i zaprezentuje spektakl pt. „Uczycie nas, jak suknie się podnosi”.
Wspomniana sztuka jest niepowtarzalną interpretacją dzieł niemieckich twórców lat 20. XX wieku we współczesnym wykonaniu gwiazd krakowskich scen dramatycznych i estradowych. W zestawieniu z muzyką na żywo w towarzystwie skrzypiec, kontrabasu, pianina i akordeonu ponadczasowy duet Brecht & Weill urzeka publiczność swoją uniwersalnością w tradycyjnej formie.
Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem.
Odkrywcze językowo i prowokacyjne teksty, ekspresja i stylistyczna rozpiętość muzyczna oraz satyra społeczno-polityczna otwierają przed widzem zupełnie nowe możliwości interpretacji, jednocześnie zapraszając do emocjonalnego przeżywania.
Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt. A wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen i w towarzystwie muzyki na żywo.
Zobacz kolejny miesiąc